ZMODYFIKOWANA SERIA WENTYLATORÓW TTG

Mając na celu umożliwienie stosowania wentylatorów serii TTG nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach przemysłowych, Tecsystem wprowadza serię wentylatorów TTG 240-300-360 wyposażonych w łożyska kulkowe, zastępując obecnie stosowane panewki.

Dużo się mówi w obecnym czasie o wzroście „efektywności”, rozumianym jako efektywność energetyczną. Ale „sprawność” łożyska to znacznie więcej niż aspekt czysto energetyczny!

Panewki bądź tuleje bo tak je też można określić - stosowane do tej pory - są często flankowane (otoczone) przez tuleje i zapewniają większą płynność poprzez zmniejszenie oporu podczas obrotu. Ale nie mają ochrony przed kurzem (ugniatają pył i kurz), a smarowanie zużywa się po określonej liczbie godzin pracy.

Z drugiej strony łożyska kulkowe są bardziej złożonymi i wydajniejszymi systemami: są utworzone przez wewnętrzną i zewnętrzną bieżnię, między którymi umieszczone są kulki. Bieżnia zewnętrzna jest systemem stałym, a bieżnia wewnętrzna obraca się wraz z włożonym wałem wirnika wentylatora. Dlatego obrót następuje poprzez toczenie kulek, a nie przez ślizganie, jak ma to miejsce w tulejach.

W ten sposób tarcie obrotowe jest znacznie zmniejszone, a wydajność produktu jest zwiększona, dzięki czemu jest bardziej niezawodny i trwały. Wewnątrz łożysk - ponadto - znajdujemy smar uszczelniony pyłoszczelnymi ściankami.

Rozwiązanie polegające na wprowadzeniu 2 łożysk po stronie silnika oraz 1 łożyska od strony wirnika wentylatora spowoduje wydłużenie żywotności wentylatora i jego bardziej efektywną pracę. Oznacza to możliwość zastosowania systemów BARRA opartych o wentylatory serii TTG do mniejszych transformatorów narażonych na duży stopień zapytenia i kurzu.

  

Kliknij tutaj aby pobrać biuetyn informacyjny zmodernizowanej serii wentylatorów TTG.

  • 100% Gwarancjisatysfakcji
  • Darmowe doradztwopomoc i konsultacje
  • Możliwość negocjacji cenyZachęcamy do kontaktu
  • Zadzwoń do nas+48 67 348 24 24